Iskierki Mini

To grupa wprowadzająca najmłodszych w krainę tańca. Zajęcia taneczne prowadzi instruktor pani Iwona Zabrońska - Kapłon. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym /klasy I - III / i odbywają się raz w tygodniu w sali widowiskowej MDK.
Nasze hasło przewodnie: ''Bawimy ucząc - uczymy bawiąc''. Zajęcia prowadzone są w formie radosnej, spontanicznej zabawy z tańcem - dla dzieci to pierwszy kontakt z usystematyzowaną formą ruchu.
Taniec to niezwykle ciekawa forma aktywności fizycznej i emocjonalnej dla dzieci. Pozwala pozbyć się nadmiaru energii, poprawia koordynację ruchową oraz walczy z wadami postawy. Uczestnicząc w zajęciach tanecznych dzieci opanowują podstawowe kroki, swobodnie poruszają się w rytm danej muzyki, wykonują proste układy taneczne, tworzą własne układy taneczne do muzyki.
''Iskierki'' mają za sobą pierwsze występy na deskach MDK, a w planie kolejne stając się ozdobą imprez artystycznych. Dziecięca grupa taneczna ''Iskierki mini'' wykonuje różne formy tańca, aby w przyszłości każde dziecko mogło sobie wybrać ten styl, który czuje najbardziej. ''Iskierki mini'' to grupa przejściowa. Dzieci dorastając kontynuują naukę w grupie starszej ''Iskierki''. U nas każde dziecko z klas I - III może rozpocząć swoją przygodę z tańcem, muzyką i ruchem. A zatem ''Tańczyć każdy może''.