Koncert Michała Bajora

Dodane przez: k_g | Data: Środa, 6 czerwca 2012 godzina 13:02

Serdecznie i gorąco zapraszamy Państwa na znakomity koncert Michała Bajora, który odbędzie się w
Miejskim Domu Kultury w LUBACZOWIE 13 czerwca o godz. 20.00.
Bilety do nabycia w MDK lub pod nr tel. 510 597 880 , cena: 40 (dostawka), 50 i 60 zł.

"Od Piaf do Garou" to kolejny recital Michała Bajora promujący jednocześnie nowy podwójny album z piosenkami francuskimi. Utwory z repertuaru takich znakomitości muzycznych jak min. Edith Piaf, Charles Aznavour, Yves Montand, Gilbert Becaud czy Garou będziemy mogli usłyszeć w Lubaczowie już w środę 13 czerwca.

Od wielu lat publiczność Michała Bajora prosiła o taką płytę i taki koncert. Michał wychował się na piosenkach z nad Sekwany.W roku 1984 Wojciech Młynarski rozwinął te zaiteresowania i postawił kropkę nad "i" drogi estradowej artysty. Zaprosił aktora do spektaklu muzycznego pt
'Brel" w warszawskim teatrze Ateneum. Spektakl stał się wielkim wydarzeniem, a Bajor został okrzyknięty przez publiczność i krytykę, następcą takich bardów francuskich jak Charles Aznavour czy Gilbert Becaud.

Od tego momentu aktor i piosenkarz poświęcił się prawie całkowicie karierze związanej z muzyką. Stworzył swój własny teatr piosenki podróżując po kraju i świecie z wieloma recitalami. Od 25 lat piszą dla niego najlepsi polscy kompozytorzy i autorzy tekstów, a piosenek tych jest już kilkaset. Wszystkie w tłumaczeniach mistrza Wojciecha Młynarskiego i stylowych aranżacjach Wojciecha Borkowskiego. Opowie również historie związane z wykonawcami i śpiewanymi piosenkami. Artyście towarzyszy kilku osobowy zespół muzyczny. Zapraszamy na wieczór piosenek lirycznych, melodyjnych, dramatycznych i komediowych.
Miejskim Domu Kultury w LUBACZOWIE - ŚRODA 13 CZERWCA o godz. 20.00.
Bilety do nabycia w MDK lub pod nr tel. 510 597 880. Cena: 40 (dostawka), 50 i 60 zł."Od Piaf do Garou"- recital piosenek francuskich w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego.
Wykonawca:
Michał Bajor

Muzycy:
Wojciech Borkowski / Tomasz Krezymon - fortepian
Paweł Stankiewicz / Marcin Olak - gitara akustyczna
Maciej Szczyciński / Konrad Kubicki - gitara basowa
Piotr Maślanka / Szymon Linette - perkusja