Teatr Małych Form

Teatr Małych Form istniejący przy MDK prowadzi działalność w różnych grupach wiekowych. Członkami teatru są uczniowie miejscowych szkół. Tworzywem do pracy jest przede wszystkim poezja, sięgamy również do literatury światowej. Pracujemy nad kulturą żywego słowa/dykcją, emisją/uczymy się autoprezentacji i publicznych wystąpień. Rozwijamy swoje zainteresowania literaturą, teatrem i sztuką. Praca przebiega w następujących kategoriach:
- recytacja
- wywiedzione z słowa
- warsztaty teatralne
Pracujemy w oparciu o własne scenariusze, tworzymy muzykę do utworów poetyckich. Efekty swojej pracy prezentujemy w środowisku lokalnym przed lubaczowską publicznością średnio 10 razy w roku. Występujemy również w różnych miastach w Polsce. Bierzemy udział w konkursach recytatorskich i teatralnych. Współpracujemy z innymi grupami teatralnymi zawodowymi i amatorskimi w Polsce. Bierzemy udział w realizacji programów teatralnych m.in. Magig NET w Krakowie - efektem współpracy był udział w warsztatach teatralnych pomiędzy młodzieżą polską i hiszpańską pod kierunkiem profesjonalistów z Hiszpanii, Anglii ,Austrii i Polski oraz spektakl plenerowy na Rynku Głównym w Krakowie, pt. "Pomnik bohatera" Ostatnie miesiące pracy to:
- koncert poetycki z okazji Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej
- promocja tomu poezji poety Mariusza Olbromskiego
- recital poezji śpiewanej Justyny Król z udziałem Katarzyny Sopel przy akompaniamencie Damiana Świerczka i prowadzeniu Eweliny Rosińskiej.
- koncert noworoczny
- występy w Przeworsku, Przemyślu i Sędziszowie Małopolskim.
Udział w konkursach recytatorskich:
- SACRUM W LITERATURZE Częstochowa III miejsce w kategorii poezji śpiewanej Katarzyna Sopel Finał Ogólnopolski. - Wojewódzki konkurs niemieckojęzyczny I miejsce Izabela Baran, III miejsce Michał Śmieciuch i wyróżnienie Tomasz Radwan w kategorii recytacji oraz I miejsce Justyna Król - poezja śpiewana - Konkurs poezji Bohdana Zadury II miejsce Barbara Drachus, Tomasz Radwan IV miejsce Katarzyna Sopel wyróżnienie Tomasz Radwan I miejsce Justyna Król - poezja śpiewana -Konkurs poezji religijnej II miejsce Barbara Drachus, wyróżnienie Justyna Król -Konkurs recytatorski "Pisarze i poeci dzieciom "nagroda i kwalifikacje do dalszego etapu dla Katarzyny Wójciak, Oli Dopko i Marka Darłaka. Aktualnie przygotowujemy premiery czterech małych form teatralnych monodramy. Pracujemy nad udziałem w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim (OKR), i Sacrum w Literaturze.
- Nagroda Główna "Złota Szpila" XV Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego dla Michała Kurka ucznia Zespołu Szkół w Lubaczowie członka Teatru Małych Form w Miejskim Domu Kultury. Laureatami Turnieju zostali również: Izabela Krubnik II miejsce, Jan Mazepa III miejsce, Gabriela Bury wyróżnienie.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHETNYCH DO PRACY I WSPOLPRACY. Zajęcia prowadzi instr. Grażyna Bielec ,która za swoją pracę otrzymała wiele nagród i wyróżnień w tym Ministra Kultury, Ministra Edukacji, Międzynarodowego Towarzystwa Muzycznego, Tytuł Instruktora Roku, Towarzystwa Kultury Teatralnej.