WYCIECZKA MIKOŁAJKOWA

Dodane przez: j_p | Data: Poniedziałek, 10 grudnia 2018 godzina 13:18

WYCIECZKA MIKOŁAJKOWA DLA DZIECI DO RZESZOWA

Wycieczka mikołajkowa dla dzieci.
W niedzielę / 9.12.2018 r./ odbyła się wycieczka mikołajkowa do Rzeszowa zorganizowana przez Miejski Dom Kultury im. Aleksandra Sas Bandrowskiego w Lubaczowie.
Pierwszym punktem zwiedzania był Port Lotniczy ''Rzeszów - Jasionka''. W Nowym Terminalu Pasażerskim dzieci miały możliwość zapoznania się z historią Portu, służbami pracującymi, warunkami podróżowania /odprawa biletowo - bagażowa, kontrola bezpieczeństwa, odprawa osób niepełnosprawnych i transport zwierząt/. Sporo wrażeń dostarczyła obserwacja z Tarasu Widokowego startu i lądowania samolotów. Po przejściu kontroli bezpieczeństwa dzieci udały się na teren Lotniskowej Służby Ratowniczo - Gaśniczej, gdzie wysłuchały zakresu obowiązku strażaków i obejrzały sprzęt i pojazdy gaśnicze.
Po 2 godzinnym pobycie na lotnisku udały się na obiad do zespołu dworcowo - pałacowego w Jasionce. Posilone ciepłym posiłkiem udały się w dalszą podróż.
O godz. 14.00 uczestniczyły w spektaklu pt. ''Opowieść Wigilijna'' Karola Dickensa w wykonaniu aktorów Teatru ''Maska'' w Rzeszowie. Spektakl zrealizowany został w wiktoriańskim klimacie: z rozmachem, bogatą scenografią , dużą dawką wrażeń i zadumy: Co jest najważniejsze w życiu?
Po zakupie pamiątek wyruszyły w powrotną drogę do domu. Podczas całego pobytu dzieciom towarzyszył niecodzienny gość - Św. Mikołaj, który obdarował ich słodyczami.

GALERIA